Dla kogo ten blog?

Oczywiście jako miłośniczka psiaków, polecam mojego bloga wszystkim, którzy lubią psy. Szczególnie jednak tym, którzy zmagają się z nadpobudliwością psa.
Muszka jest psiakiem z ADHD. Miałam z nią chyba wszystkie sztandarowe problemy, jakie można mieć ze swoim pupilem: skakanie, ciągnięcie na smyczy, podgryzanie, gonienie wszystkiego co się rusza, zjadanie różności podczas spaceru, niszczenie. Mula boi się także mężczyzn. Z większością kłopotów już się uporałam. Muszka ma dodatkowo problem z wyciszeniem, kontrolą emocji. Praca  przynosi efekty. Odsyłam do zakładki – Mucha i ja, tam więcej informacji o nas.
Jeśli Twój psiak:
-nawet po długim spacerze jest gotowy do zabawy,
-nie potrafi się wyciszyć, ciągle kręci się, zaczepia,
-skacze, podgryza,
-ciągnie na smyczy,
-nie potrafi się na Tobie skupić,
-szybko nudzi się jedną aktywnością,
-ma silny instynkt pogoni,
-lubi zjadać dziwne rzeczy,
-niszczy.
Czytaj mojego bloga, pisz, postaram się pomóc, podzielić moją wiedzą i doświadczeniami.
Nie mam doświadczenia szczególnie w pracy z psiakami agresywnymi, tutaj za bardzo nie pomogę, choć planuję rozwinąć wiedzę w tym temacie. Jednak wiadomo praktyka zawsze najważniejsza.
Co jest fajnego w psiakach pobudliwych? Mają wiele plusów: chętne do każdej aktywności, ciągle radosne – idealne na poprawę nastroju, z zaangażowaniem wykonują każdą poleconą im czynność. Nawet w deszczową pogodę, Muszka jest w stanie zachęcić mnie do długiego spaceru:)
Cieszmy się z posiadania psa, jaki by nie był. Każdy ma jakieś wady. Weźmy się więc do pracy, efekty nie będą widoczne od razu, ale satysfakcja gwarantowana, wierność psa tym bardziej:)
IMG_20150329_145554
Psinka mokra, brudna:P, ale szczęśliwa:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>