Seminarium agility z Moniką Rylską w Annówce

15540888_1082268018549312_250618679823399630_o

Psim sportem, który zdecydowanie skradł moje serce jest obedience. Na agility zdecydowałam się przypadkiem, jako że niedaleko nas w Poznaniu prowadzą zajęcia dwie świetne trenerki – Paula Gumińska i Joanna Korbal. Wybrałyśmy się na kilka zajęć do obu dziewczyn i okazało się, ze agility jest naprawdę fajne.

Początki bywają trudne i tak też jest w tym przypadku. Mula uwielbia biegać ale już niekoniecznie widzi sens w skakaniu przez stacjonaty i przebieganiu przez tunele. Wymaga więc dużej dawki zaangażowania ode mnie, tony smaków i najlepszych zabawek, by zdecydowała się na współpracę. Choć z każdym kolejnym treningiem pokonujemy coraz dłuższe torki i obserwuję jak moja psica się wkręca. Wiadomo, że czasem zrobimy też kilka kroków w tył, ale to jest normalne.

Ode mnie ten sport także wymaga dużego zaangażowania. Zapamiętywanie sekwencji, szybkość, do tego pamiętanie o tym, że na torze nie biegnie się samemu a prowadzi też psa, przegrzewa mózg i wysysa pokłady energii. Nie jestem typem sportowca, ale warto, bo jest wesoło!

Na seminarium z Moniką wybrałyśmy się do magicznego miejsca – Annówki. Magia tego miejsca polega na tym, że jest ono bardzo przyjazne dla psiarzy. Otoczenie wielu psów i ludzi zakręconych na ich punkcie powoduje, że człowiek wreszcie zaczyna czuć się normalny a nie zdziwaczały pośród ludzi dla których pies nie znaczy aż tak wiele. Pyszne jedzenie będące zasługą Marty Rhode i wesołe rozmowy, las, do tego treningi i człowiek czuje się jak w raju.

Monika Rylska jest nie tylko świetnym szkoleniowcem ale i osobą. Można z nią pożartować. Jest uśmiechnięta, co sprawiało ze nie stresowałam się tak bardzo. Miała masę pomysłów na to, jak okiełznać moją zwariowaną Mulę! Monika ma ogromne doświadczenie i mnóstwo sukcesów na swoim koncie, w tym wygrane Mistrzostwa Świata Agility.

Chociaż jesteśmy dopiero na początku to już wiem, że nie zrezygnuję z tego sportu. Daje nam obu radość a o to właśnie chodzi. Przy okazji polecam wszystkim seminaria w Annówce, świetna zabawa dla osób zwariowanych na punkcie psów:)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Seminaria, zajecia, sport i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>