Piłka Planet Dog Orbee-Tuff Orbee Ball

Orbee Ball – podobno najlepsza piłka świata! Co na to Mula, dla której piłki mogłyby nie istnieć?

Lubię czytać blogi innych psiarzy oraz oglądać filmiki. Chętnie podpatruje czym bawią się inne psiaki. W tym temacie jestem jak sroka, co mi się spodoba, muszę mieć! Ostatnio często widywałam psy radośnie bawiące się orbee ball, tzw. piłką ziemią od Planet Dog. Cena trochę mnie przeraziła, ale postanowiłam zainwestować w tą cudowną piłkę. Choć zastanawiałam się dosyć długo:P

Każdy, kto czytuje mojego bloga wie, że Mula jest miłośniczką różnego typu szarpaków. Piłki raczej kupowałam tanie, droższa ażurka nie okazała się hitem. Mula nie bawi się piłką ażurową chętniej niż zwykłą piłką tenisową. Czy z orbee ball jest inaczej?

Zamówiłyśmy piłeczkę w sklepie internetowym Tricky Pick. Trochę czekałyśmy na wysyłkę, ale piłeczka jest dostępna obecnie tylko w kilku sklepach internetowych, w stacjonarnych nie mogłam znaleźć. Na stronie Tricky Pick była najtańsza. Wybrałam rozmiar M, teraz stwierdzam że S też byłoby dobre. Piłka po naładowaniu pod źródłem światła świeci w ciemności tak do ok. 30 minut.


http://trickypick.pl/

Moja pierwsza reakcja na piłkę ziemię – wow jaka super, ale bajer. Cudowny, ciekawy i estetyczny wygląd. Przyjemny, dosyć intensywny zapach mięty ale w miarę upływu czasu zapach trochę się zmniejsza, choć wydaje mi się, że po opłukaniu wodą jest nadal mocny. Piłka jest średnio miękka, ciężko mi ją ścisnąć jedną dłonią, dwoma bez problemu. Fajnie świeci w ciemności. Dosyć trudna w czyszczeniu ze względu na wystające elementy, ale ze szczoteczką w ręce idzie szybko. Generalnie bardzo fajna. Dodatkowo super się odbija, nawet od miękkiego podłoża.

Trochę przeraziła mnie reakcja psicy. Powąchała piłkę i odeszła, zapach ewidentnie przeszkadzał. Nie zniechęciłam się jednak, zawiązałam piłę na sznurek i ruszyłam na wspólną zabawę.

Generalnie zaskoczenia nie było – psica nie szaleje na widok piłki. Bawi się, ale zdecydowanie woli futerko na amortyzatorze. Jednak warto było spróbować, szkoda że nie można przetestować danej zabawki przed zakupem.

Po kupnie tej piłki stwierdzam, że nie ma sensu kupowanie psicy droższych piłek, skoro nie ma różnicy w zabawie droższymi a tańszymi. Jedynym plusem droższych jest wytrzymałość – choć i to nie zawsze oraz wygląd. Teraz z droższych zabawek inwestujemy w szarpaki.

Podsumowując:

Plusy:

-wygląd

-po naładowaniu pod źródłem światła świeci w ciemności

-dosyć miękka

-odbija się od każdego podłoża, dosyć wysoko

-przyjemny zapach

-dobrze wykonana

Minusy:

-cena

-dowiązana do sznurka, podczas mocniejszego szarpania, wysmykuje się psiakowi z pyska

Podsumowując, warto obdarować psiaka taką piłką, dla wielu psów jest bardzo motywująca do pracy i zabawy:) Słyszałam, że do szarpaków fajniejsza jest wersja dla psich seniorów – bardziej miękka, nie wysmykuje się z pyska tak łatwo. Może kiedyś kupimy:)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Recenzje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>