Nasze plany w oczekiwaniu na następne wakacje

Z powodu ograniczonej ilości czasu, obecnie w pracy z Mulą skupiam się na priorytetach.

Musimy dopracować spokojne noszenie kagańca oraz spokój podczas wykonywania różnych zabiegów, np. mycia, wycinania niepotrzebnej sierści, oglądania uzębienia. Każdy pies powinien być tego uczony od szczeniaka, niestety Muli nikt nie nauczył że nie trzeba się obawiać ludzkich rąk, więc my będziemy nad tym pracować.

Na spacerach największym problemem pozostaje zjadanie znalezisk. Oczywiście nadal pracujemy nad spokojnym mijaniem psów i lękiem w niektórych sytuacjach, ale w tych przypadkach widać postępy. Natomiast temat niepodejmowania jedzenia z ziemi jest przez nas cały czas wałkowany bez widocznych efektów. Mula potrafi wyczuć coś maleńkiego w trawie, szybko połknąć, w ten sposób cofając nas za każdym razem na linie startu w zmaganiach z tym okropnym nawykiem.

Jestem w trakcie umawiania spotkania ze szkoleniowcem. Na pewno poruszę temat wszystkożerności Muli, chciałabym pokazać jak ćwiczę z psiakiem, by specjalista wytknął mi moje błędy. Może spróbujemy też tropienia. O tym więcej w osobnym wpisie już po wizycie.

Z planów długofalowych i w tym momencie nieosiągalnych jest wypad z Mulą w góry. Na razie przyuczamy psa do dłuższych i częstszych  podróży samochodem oraz pociągiem – dzisiaj wybieramy się do Wrześni, relacja z pewnością pojawi się na blogu.

Chciałabym zwiększyć kondycję psiaka i popracować nad zmniejszeniem zbędnego tłuszczyku a zwiększeniem masy mięśniowej, a że psinka biega przy rowerze i wieczorami wspólnie biegamy, to stopniowo będziemy wydłużać czas takich wycieczek.

Myślę cały cza o zakupie klateczki dla Muli oraz lepszego sprzętu do biegania:) Oczywiście zwiększamy kolekcje zabawek i akcesoriów. Ostatnio zakupiłam świetny gryzak od Gappay i z pewnością napiszę recenzję.

Fajnie jest uporządkować myśli i plany na blogu, czasu mniej więc i wpisów mniej, mimo tego zachęcam do regularnego śledzenia. Postaram się pisać jak najczęściej.

IMG_20150927_115603

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>