Wakacyjne przemęczenie

To przemęczenie w wakacje jest możliwe? Owszem i to nie tylko pracą sezonową.

Zdjęcie0075

Wakacje = mnóstwo wolnego czasu. A co robią z wolnym czasem miłośnicy psów? Spędzają go ze swoimi pupilami na wspólnych spacerach, zabawach, ćwiczeniach.

My szczególnie musimy nadrobić dłużące się dni, gdy jestem w Poznaniu a Muszka w domu. W roku szkolnym widujemy się tylko w weekendy. Mula ma w tygodniu więcej odpoczynku – rodzice zapewniają jej spokojniejsze spacery.

Teraz mamy mnóstwo czasu, więc wychodzimy albo na dłuższe spacery albo trzy razy dziennie. Korzystamy z tego, że ostatnio jest chłodniej :) Poza tym dostarczam Muszce wrażeń: spotykamy się ze znajomymi, Mula bawi się z psami, biegamy, psina towarzyszy mi przy rowerze. Stawiam też psiakowi wyzwania: pierwsza jazda pociągiem, samochodem, przełamywanie różnych strachów.

11660157_883484018385621_182323524_oIMG_20150629_192213

Także sporo ćwiczymy: obedience, ćwiczenia na piłce gimnastycznej. Każdy spacer wypełniamy zabawą, bieganiem, szaleństwami. Z tego powodu po kilku dniach bolą mnie nogi a Mulkę łapy. Nic nam się nie chce – tylko leżeć, spać. Przy czym Muszka znosi taką aktywność lepiej ode mnie:P

Na szczęście po jednym dniu przerwy wszystko wraca do normy i znowu – bieganie, zabawy, ćwiczenia. Jest wesoło, aktywnie. W końcu od czego mamy wakacje?

Rower

Już w przyszłym tygodniu wypad na kilka dni nad jezioro – znowu będzie aktywnie, już nie możemy się doczekać. A Wy jak spędzacie wakacje – aktywnie czy raczej leniwie?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>