Bo ja lubię gryźć i niszczyć

No właśnie, dla wielu psiaków gryzienie to jedno z hobby. Wycisza, daje upust energii. Fajnie, jeśli psiak ma zapewnione zabawki, które może niszczyć i tu uwaga na misie – często psy preferują wyjadanie pluszu i połykanie małych elementów. Tak samo trzeba być ostrożnym, dając pupilowi zabawkę ze sznurkami, wiele potrafi przegryźć nawet grube sznury. Nie dawajmy nic, co pies mógłby połknąć. Coś o tym wiem, Mucha uwielbia niszczyć, a szczególnie przegryzać sznurki i połykać nitki. Była w stanie oderwać wszystkie frędzelki od kocyka na którym często leży. Oczywiście zniknęły w dziwny sposób – magia?

Gumowe zabawki szybko nudzą Muszkę. Z tego powodu zastępuję zabawki gryzakami.  Jednak zamiast dostępnych w marketach pakowanych gryzaków czyszczących ząbki, wolę te ze sklepów zoologicznych, naturalne. Często są tańsze no i zdrowsze.

Co polecam?

Jeśli wychodzisz i zostawiasz psa na dłużej samego lub akurat masz coś ważnego do zrobienia a psinka kręci się pod nogami i prosi o spacer, podaj kość prasowaną. Wykonana ze skóry, zajmie psa na dłuższy czas i umożliwi oczyszczenie zębów. Pies naprawdę musi się natrudzić i bardzo rozmiękczyć kość, żeby cokolwiek odgryźć. Polecam dla wytrwałych psiaków. Cena takiej kości zależy od wielkości, zazwyczaj wynosi około 5 złotych. Oczywiście oprócz zwykłych kości prasowanych, mamy nadziewane, o różnych kształtach, np. w kształcie ringo i tu cena wzrasta.

Kosci

Mój psiak bardzo lubi kości wołowe białe. Jednak trzeba uważać, by nie przesadzać z ilością, bo za dużo białka w diecie szkodzi psiakom. Cena takiej kości to około 2 złotych.

Kosc

Czasem znajduję w zoologicznym coś fajnego, kupuję psiakowi taką niespodziankę. Szczególnie lubi racice. Chętnie gryzie tchawicę, uszy.

Ogon

Jako super nagrodę za specjalne zadanie podczas treningu można wykorzystać: kurze łapki, noski. Są lepsze niż ciasteczka dla psów dostępne w marketach. Psiaki lubią także żwacze, przydadzą się szczególnie tym zjadającym różne znaleziska podczas spaceru.

Gryzaki

Rozpieszczajmy nasze psy, nagradzajmy, dbajmy o prawidłową dietę i stan ich zębów. Niektóre dostępne w sklepach gryzaki są drogie, ceny kości mogą sięgać około 15 złotych. Można też jednak znaleźć takie za 2 złote, które wcale nie są gorsze, mają mniej dodatków. Polecam szukać i kupować, chociaż od czasu do czasu.

A co gryzą Wasze psiaki? Czym je częstujecie? A może należą do tych wyjątków, które nie preferują gryzaków? Piszcie, komentujcie!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Podstawowe wiadomości, opieka i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Bo ja lubię gryźć i niszczyć

  1. ~Ewen pisze:

    U nas nasza Misza bardzo lubi gryźć, sporo zabawek już tak wykończyła, niestety ;/ na chwilę obecną ma pet pockt (https://www.pet-pocket.pl/boneplate2.html) i trzyma się bardzo dobrze, chociaż jest bardzo eksploatowane. Ale już 3 miesiące i nadal jest ok :)

  2. ~Marek Uklaja pisze:

    Jeśli już lubi gryźć to niech przyniesie mu to coś dobrego. Np. zadba o jego zdrowe ząbki. Wychodzę z takiego założenia i kupuje swojemu gryzaki oravet. Sam zapach z pyska (a nie jest już nie do zniesienia) świadczy o tym, że jest lepiej. Polecam zainteresować się tematem :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>